KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA STANDI AÇILDI
TÜRK-İŞ, ÖRGÜTLÜ-ÖRGÜTSÜZ TÜM KESİMLERE KIDEM TAZMİNATININ ÖNEMİNİ ANLATACAK ÇALIŞMALAR YAPIYOR. YEŞİL; KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA. (GÖRÜNTÜLÜ)

TÜRK-İŞ, ÖRGÜTLÜ-ÖRGÜTSÜZ TÜM KESİMLERE
KIDEM TAZMİNATININ ÖNEMİNİ ANLATACAK ÇALIŞMALAR YAPIYOR

YEŞİL; KIDEM TAZMİNATIMA DOKUNMA

 

 

 

 

  HABERİN GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

TÜRK-İŞ’in “Kıdem Tazminatıma Dokunma” sloganıyla kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelere karşı başlattığı çalışmalar sürüyor.

Bu kapsamda Zonguldak’ın en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesi üzerinde kurulan TÜRK-İŞ standında 9 Temmuz 2020 tarihinde kıdem tazminatı ile ilgili broşürlerin dağıtımı yapıldı, işyerlerine broşürler dağıtıldı. Vatandaşlara broşürün yanı sıra maske dağıtımı da yapılıyor.

TÜRK-İŞ’e bağlı Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Belediye-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Osman Karataş, Tez-Koop-İş Sendikası Zonguldak Şube Başkanı Şerif Taşören, Sendikamız Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Üzülmez Şube Başkanı Sefer Karakabak, Merkez Şube Başkanı Cengiz Saraç ile şubeler yöneticileri, Güvenlik-İş Sendikası İl Temsilcisi Serbay Alkan çalışmalara katıldılar.

Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, kıdem tazminatı ile ilgili düzenlemelere karşı başlatılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Yeşil şöyle konuştu;

“Bugün burada 10 gündür yaptığımız kıdem tazminatı ile ilgili çalışmaların devamında vatandaşlarımıza, örgütsüz işyerlerindeki arkadaşlarımıza ulaşmak için bir stand açtık.

 TÜRK-İŞ teşkilatının temsilcileri ve şube başkanları da aramızda.

TÜRK-İŞ Genel Başkanımız Ergün Atalay’ın öncülüğünde başlatmış olduğumuz “Kıdem Tazminatıma Dokunma” sloganıyla ile çıktığımız yolda mücadelemize devam ediyoruz.

Bugün burada el broşürü ve sosyal proje olarak da maske dağıtıyoruz.

Toplumun bilinçlenmesini ve kıdem tazminatının önemini tüm insanlara anlatmak istiyoruz. Örgütlü, örgütsüz herkese ulaşacağımıza eminiz.

Kıdem tazminatının işçi sınıfının, emek sınıfının son kalesi olduğunu,  grev sebebi olduğunu anlatıyoruz. Kıdem tazminatından bir milim geri gelindiğinde TÜRK-İŞ genel kurullarında aldığımız kıdem tazminatı genel grev sebebidir kararını uygulamaya geçeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Bugün burada halkımıza buluşuyoruz”.

Broşür dağıtımı sırasında “Kıdem hakkımız engellenemez”, “Susma sustukça sıra sana gelecek”, “Kıdeme uzanan eller kırılsın” sloganları atıldı.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 9.07.2020