MTA TİS ÜÇÜNCÜ OTURUMU
Üçüncü oturumda 15 madde kabul edildi. İlk iki oturumunda kabul edilen 49 madde ile kabul edilen toplam madde sayısı 64 oldu.

MTA TİS GÖRÜŞMELERİNİN

ÜÇÜNCÜ OTURUMU YAPILDI

 

Maden Tetkik Arama (MTA) Genel Müdürlüğü’ne bağlı işyerlerinde çalışan işçileri ilgilendiren, 01 Ocak 2021 ile 31 Aralık 2022 tarihleri arasını kapsayacak ve Sendikamız ile Türk Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası  (TÜHİS) arasında sürdürülen 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin 3’üncü oturumu 26 Mayıs 2021 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

MTA 19’uncu Dönem TİS üçüncü oturumuna; Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, MTA Personel Daire Başkanı Reşat Alan, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Ertan Kaya, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir,  Sendikamız MTA Şube Şube Başkanı Tarkan Bor, Şube Sekreteri Mehmet Uğurlu Deveci, Şube Mali Sekreteri Tuncay Aksoy, Şube Teşkilat Sekreteri Metin Alican, TÜHİS Toplu İş Sözleşmeleri Uzmanları, MTA TİS Komisyonu Üyeleri ile Sendikamız TİS Komisyonu Üyeleri katıldı.

         Üçüncü oturumda 15 madde kabul edildi. 

         İlk iki oturumunda kabul edilen 49 madde ile kabul edilen toplam madde sayısı 64 oldu.

MTA TİS 79 MADDEDEN OLUŞUYOR

MTA’da çalışan işçileri ilgilendiren ve 2021 ile 2022 yıllarını kapsayacak 19’uncu Dönem Toplu İş Sözleşmesi taslağı 79 asıl, 3 geçici, 2 ek maddeden oluşuyor.

         ARABULUCU SÜRECİ BAŞLAYACAK

         Toplu İş Sözleşmelerinde 60 günlük yasal süre dolduğundan arabulucu süreci önümüzdeki günlerde başlayacak. Arabulucu atanmasının ardından arabulucu ile görüşmeler 15 gün sürecek, ancak bu süre 6 iş günü daha uzatılabilecek.

 

        

 

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ PROSEDÜRÜNÜ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 27.05.2021