SENDİKAMIZIN 75. YILI
SENDİKAMIZ, KURULUŞUNUN 75. YILINI MADENCİLERLE KUTLADI

SENDİKAMIZ, KURULUŞUNUN 75. YILINI
MADENCİLERLE KUTLADI

17 Kasım 1946 tarihinde kurulan Türkiye’nin ilk sendikalarından biri olan Sendikamız kuruluşunun 75’inci yılını maden ve MTA işçileriyle kutladı.

17 Kasım 2021 tarihinde tüm üretim bölgelerinde 75. Yıl pankartı asıldı ve sabah, akşam ve gece vardiyalarında madencilere tatlı ikram edildi.

Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil TTK Karadon Müessesesi Gelik İşletmesi’nde, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, TTK Armutçuk Müessesesi’nde, Sendikamız Genel Sekreteri Ertan Kaya TTK Amasra Müessesesi’nde, Sendikamız Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız TTK Karadon Müessesesi Kilimli İşletmesi’nde, Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir TTK Üzülmez Müessesesi’nde, Sendikamız Kozlu Şube Başkan ve Yöneticileri TTK Kozlu Müessesesi’nde, GMİS Merkez Şube Başkan ve Yöneticileri Merkez Servislerine bağlı işyerlerinde, Sendikamız MTA Şube Başkan ve Yöneticileri MTA işyerlerinde ve özel sektör maden işletmelerinde Sendikamızın 75. Kuruluş yıldönümünü madencilerle kutladılar.

Sendikamız Yöneticileri ve madenciler, sendikalarının kuruluşunun 75. Yıl gururunu birlikte yaşadılar.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 18.11.2021