ŞEHİT MADENCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında meydana gelen iş kazası sonucu şehit olan maden işçisi Fevzi Yaman(46), düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

ŞEHİT MADENCİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

 

 

  HABERİN GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ..

 

 

 

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında meydana gelen iş kazası sonucu şehit olan maden işçisi Fevzi Yaman(46), düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı.

Yaman’ın cenazesi 13 Nisan 2022 tarihinde Alaplı ilçesi Alioğlu Köyü Ahiler Mahallesi’ne getirildi. Merhum Yaman için burada öğle namazı sonrası cenaze töreni düzenlendi. Maden işçisinin alınan helallik sonrası cenaze namazı kılındı. Yaman, kılınan cenaze namazı sonrası Kur’an-ı Kerim ve dualar okunarak aile mezarlığına defnedildi.
2000 yılı işe girişli Fevzi Yaman, evli ve 2 çocuk babasıydı.

Cenaze törenine Kdz. Ereğli Kaymakamı Mehmet Yapıcı, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Karadeniz Bölge Komutanı Tuğamiral Niyazi Uğur, TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, TTK Armutçuk Müessese Müdürü Faik Alp ile Müessese Yöneticileri, Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Sendikamız Genel Sekreteri Ertan Kaya, Sendikamız Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Sendikamıza bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, şehidin ailesi ve yakınları, maden işçileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 13.04.2022