SENDİKAMIZ YÖNETİMİ ARMUTÇUK'TA
SENDİKAMIZ YÖNETİM KURULU, ARMUTÇUK'TA MADENCİYİ ZİYARET ETTİ. YEŞİL; “KOLKOLA VERİP ZORLU SÜREÇLERİ AŞACAĞIZ”. (GÖRÜNTÜLÜ)

SENDİKAMIZ YÖNETİM KURULU, ARMUTÇUK’TA MADENCİYİ ZİYARET ETTİ

YEŞİL; “KOLKOLA VERİP

ZORLU SÜREÇLERİ AŞACAĞIZ”

 

 

  HABERİN GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Yönetim Kurulu, 9 Nisan 2019 tarihinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessesesi’nde çalışan madencilere teşekkür ziyaretinde bulundu.

Ziyarete, Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Sendikamız Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez ve Şube Yönetimi, Sendikamıza bağlı Karadon, Kozlu, Üzülmez, Kozlu, Amasra ve Merkez Servisleri Şubelerinin şube başkan ve yöneticileri katıldı.

Maden işçilerine tek tek teşekkür eden Sendikamız Heyeti, Armutçuk Müessesesi’nde bulunan tüm harici servisleri, nezaretçileri ve Armutçuk Müessese Müdürü Ali Hekim ile Müessese Yöneticilerini ziyaret etti.

İlk konuşmayı Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu yaptı. 11’inci Olağan Genel Kurulu gerçekleştirdiklerini belirten Mutlu şöyle konuştu; “Biliyorsunuz uzun soluklu bir seçim sürecini, taban delege seçimleriyle başlayıp Genel Merkez seçimleriyle tamamlamış olduk.

Ben, şahsım adına Armutçuk’ta bize destek vererek, tekrar Genel Başkan Yardımcılığı görevini ifa etme şansını bize tanıdığınız için hepinize yürekten teşekkür ediyorum. Hepiniz sağ olun varolun.

Her zaman söylediğimiz gibi demokratik bir şekilde, maden işçisinin ortaya koyduğu seçimlerimizi birlik ve beraberlik içinde tamamlamış olduk.

Birlik ve beraberliğimiz var olduğu müddetçe, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sorunlarımızın üstesinden gelmemiz kaçınılmazdır.

Hepinizin takip ettiği gibi toplu iş sözleşmesi görüşmelerimiz başladık ve en son ikinci toplantımızı yaptık. Tabii ki beklentilerimiz var, taslağımıza koyduğumuz taleplerimiz var. Yıllardır ezilen yerüstü çalışanlarımızın sorunları, yeraltı çalışanlarımızın sorunları, yeraltındaki ücret skalalarının yeniden belirlenmesi gibi bir takım sıkıntılarla bu sözleşme dönemine başlamış bulunmaktayız. İnşallah hepimizi mutlu edecek bir toplu sözleşmeye imza atmak bizlere nasip olur diye dua ediyoruz”.

Maden işçilerine hitaben konuşan Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, şunları söyledi;

“Değerli arkadaşlarım,

Tabanda sizlerin istediği gibi genç ve dinamik bir ekip oluşturduk. Birlik ve beraberliğimizin sonucu budur.

Sizlerin, Amasra, Armutçuk, en son Karadon’un özelleştirmesine karşı omuz omuza verdiğiniz gibi önümüzdeki zor zamanlarda da omuz omuza, elele, kolkola verip o zorlu süreçleri de aşacağımızdan eminiz.

1000 yeni arkadaşımız işbaşı yapacak. Yeni gelen arkadaşlarımıza destek vereceğinizi, kuruma alışmalarına yardımcı olacağınıza da eminiz.

Uzun zamandır işçi alımı olmadı. Hepimiz yorulduk.

500 arkadaşımızın daha işe alımı bu ay içinde başlayacak. Önümüzdeki süreçte de bu sayının artırılması için elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz.

Toplu sözleşmede elimizden gelenin en iyisini yapmak için mücadele edeceğiz.

Tüm gelişmeleri sizlerle paylaşacağız”.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 9.04.2019