TÜRK-İŞ'TEN KAĞIT ATIK TOPLAYICILARINA İFTARİ
TÜRK-İŞ, Ankara'da Sokak Kağıt Atık Toplayıcılarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi. İftar programına Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil ile Genel Sekreter Hüseyin Kolçak da katıldı.

TÜRK-İŞ KAĞIT ATIK TOPLAYICILARINA İFTAR VERDİ

 

Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ) 9 Mayıs 2019 tarihinde Ankara Down Town Otelde, Sokak Kağıt Atık Toplayıcılarıyla iftar yemeğinde bir araya geldi.

Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil ve  Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak’ın katıldığı iftar yemeğinde konuşan TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, geçen yıl 200'e yakın kağıt toplayıcısı için aynı otelde iftar programı düzenlediklerini anımsatarak, iftarı bu yıl da düzenleyerek geleneksel hale getirmek istediklerini belirtti.

Kağıt toplayıcılarının yoksullukla mücadele ettiğini ve zor şartlarda çalıştığını söyleyen ATALAY, "Ankara'da 15 binin üzerinde atık toplayıcısı var. Bunların 3 bini Kağıt Atık Toplayıcıları Derneğine üye. Türkiye'de 500 bin kişi atık toplayıcılığı yapıyor. Bu arkadaşlarımızın büyük bir sıkıntısı var. Sosyal güvenceden yoksunlar. Bu konuda biz üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Çünkü bu arkadaşlarımız bu ülkenin bir parçası" dedi.

- "TÜRK-İŞ bizi görünür hale getirdi"
Kağıt Atık Toplayıcıları Derneği Başkanı Recep Karaman da TÜRK-İŞ'in kendileri için geçen yıl verdiği iftardan duydukları memnuniyeti dile getirerek, iftarın bu yıl da düzenlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Atalay’a desteklerinden ötürü teşekkür eden Karaman, "TÜRK-İŞ bize sahip çıkarak bizi görünür hale getirdi, kağıt toplayıcılarıyla ilgili toplumsal duyarlılık yarattı, bu işi yapan binlerce kişiye itibar kazandırdı. Bundan dolayı TÜRK-İŞ yönetimine ve camiasına teşekkür ederim." dedi.

Kağıt Atık toplayıcıları ile yakından ilgilenen Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, okullarında yeterli eğitim araç ve gereç bulunmayan çocukları Türk-İş Genel Başkanı Ergun Atalay ile tanıştırdılar. Atalay’a sorunlarını anlatan öğrencilere, okullar açıldığında Türk-İş olarak yardım yapılması kararlaştırıldı.

İftara, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TCDD Genel Müdürü Ali İhsan Uygun, TÜRK-İŞ Genel Mali Sekreteri Ramazan Ağar, TÜRK-İŞ Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat, TÜRK-İŞ Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar, TÜRK-İŞ’e bağlı sendikaların yöneticileri ve davetliler katıldı.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 10.05.2019