ARMUTÇUK'TA YENİ MADENCİLERE ZİYARET
SENDİKAMIZDAN ARMUTÇUK'TA KURS GÖREN YENİ MADENCİLERE ZİYARET. Yeşil; “Bizler maden işçileri olarak yeraltında zor şartlarda çalışıyoruz”

SENDİKAMIZDAN ARMUTÇUK'TA KURS GÖREN YENİ MADENCİLERE ZİYARET

Yeşil; “Bizler maden işçileri olarak
yeraltında zor şartlarda çalışıyoruz”

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK)  iş başı yapan ilk 1000 yani madencinin intibak kursları bağlı oldukları Müessese Müdürlüklerinde devam ediyor.

Genel Maden İşçileri Sendikası Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Genel Merkez Yönetim Kurulu 20 Haziran 2019 tarihinde TTK Armutçuk Müessesesinde kurs gören yeni madencilere hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Önce Armutçuk Müessese Müdürü Ali Hekim’i  makamında ziyaret eden Sendikamız heyeti daha sonra müessese dershanesinde kurs gören madencileri ziyaret ettiler. Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, yeni madencilere Sendikamız Yönetim Kurulunu tanıtarak “GMİS camiasına hoş geldiniz” dedi.

Aynı zamanda Maden İşçileri Eğitim ve Spor Vakfı Başkanlığını yürüten Mutlu, Vakıf hakkında yeni madencilere bilgi verdi.

Genç madencilere konuşan Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, hayırlı olsun dileklerinin ardından şunları söyledi; “Sizler iş başı yaptığınızda ben yurt dışında Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) toplantısındaydım. Burada bulunan Genel Merkez Yöneticilerimiz ve Şube Yöneticilerimiz sizlerle ilgilendiler, sizlere gerekli bilgileri aktardılar. Beni de bilgilendirdiler.

Madencilik zor bir meslektir. Bu bölgemizde 170 yıllık bir madencilik geçmişimiz var. Atalarımız, dedelerimiz hep madencilik yaptılar. Bu yüzden madenciliği biliyoruz.  Şimdi bizler bu mesleği devam ettiriyoruz. Madencilikte birinci önceliğimiz işçi sağlığı ve işçi güvenliğidir. Sizlerin öncelikle dikkat edeceğiniz en önemli husus budur.

Size bu kursta anlatılanları çok ciddiye alarak dinleyin ve hafızanıza kazıyın. Bizim yeraltındaki en büyük değerimiz insan. Yani öncelikle insan sağlığı gelir.

Genel Başkan Yardımcımız sizlere gereken şeyleri söyledi.

En ufak bir sorununuz olduğunda, zaten bakın kurumumuzun yöneticileri de burada, temsilci, baş temsilci, şube yöneticileri ve Genel Merkez Yöneticileri olarak bizler de buradayız. Çözemediğiniz sorunlarınızı bu silsileyi uygulayarak çözmeye çalışın. Bizler yeraltında çalışan maden işçileri olarak zor şartlarda çalışıyoruz. Sendika olarak da gücümüzü yeraltında zor şartlarda çalışmanın getirdiği dayanışmadan kazanıyoruz. Bu çok önemli bir durum arkadaşlar. Birbirimize sahip çıkacağız, sendikamıza sahip çıkacağız. Zonguldak’ımıza sahip çıkacağız, kurumumuza sahip çıkacağız. Çalıştığımız kurumumuzu bir adım ileriye götürmek için elimizden ne geliyorsa yapmak zorundayız. Maden İşçileri sendikası olarak bizler büyük bir camiayız. Sizlerde bu camiaya yeni katıldınız. Sendikamıza üye oldunuz. Sendikamıza üye olduğunuz andan itibaren tüm sendikal haklardan yararlanmış oluyorsunuz. İş yerleriniz deki en ufak sıkıntıyı, kafanıza takılan, aklınıza yatmayan sorunlarınızı amirlerinize, sendikacı arkadaşlara, bizlere bildirin. Bizler birlik içinde dayanışma içinde olduğumuz için güçlüyüz. Bu gücümüzü de kol kola, omuz omuza verdik öyle elde ettik.

Tarihimizi, geçmişimizi biliyorsunuz.

Sizler sendikamızı daima takip edin. İnternet Web sayfamız var. Gazetemiz var. Sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Sendikanız ile işiniz ile ilgili en doğru bilgileri ancak bizlerden alabilirsiniz. Sendika şubelerinizi muhakkak ziyaret edin. En ufak şeyde bile bilgi alın. En büyük cehalet bilgisizliktir. Ben tekrar hepinize başarılar diliyorum.”

Sendikamız heyetinin ziyaretlerinde Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Sendikamız Armutçuk Şube Başkanı Ali Eşitmez ve şube yönetim kurulu da katıldı.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 25.06.2019