AMASRA'DA KURS GÖREN YENİ MADENCİLERE ZİYARET
SENDİKAMIZDAN AMASRA'DA KURS GÖREN YENİ MADENCİLERE ZİYARET. Yeşil; “Önceliğimiz iş güvenliği, insan sağlığı”. Sendikamız Yönetimi Amasra Belediye Başkanı Çakır'ı ziyaret etti.

 

SENDİKAMIZDAN AMASRA'DA KURS GÖREN YENİ MADENCİLERE ZİYARET

Yeşil; “Önceliğimiz iş güvenliği,

insan sağlığı”

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK)  iş başı yapan ilk 850 yeni madencinin intibak kursları bağlı oldukları Müessese Müdürlüklerinde devam ediyor.

Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil ve Genel Merkez Yönetim Kurulu 28 Haziran 2019 tarihinde TTK Amasra Müessesesinde kurs gören yeni madencilere hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Önce Amasra Müessese Müdürü Cihat Özdemir’i makamında ziyaret eden Sendikamız  heyeti daha sonra müessese dershanesinde kurs gören madencileri ziyaret ettiler. Sendikamız Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, yeni madencilere Sendikamız  Yönetim Kurulunu tanıtarak “Sendikamız  camiasına hoş geldiniz” dedi.

Genç madencilere konuşan Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, hayırlı olsun dileklerinin ardından şunları söyledi; “Sizler iş başı yaptığınızda ben yurt dışında Uluslararası Çalışma Örgütü (İLO) toplantısındaydım. Burada bulunan Genel Merkez Yöneticilerimiz ve Şube Yöneticilerimiz sizlerle ilgilendiler, sizlere gerekli bilgileri aktardılar. Beni de bilgilendirdiler.

Madencilik zor bir meslektir. Bu bölgemizde 170 yıllık bir madencilik geçmişimiz var. Atalarımız, dedelerimiz hep madencilik yaptılar. Biz madenciliği atalarımızdan öğrendik.  Şimdi sizler öğreniyorsunuz ve bu mesleği devam ettiriyoruz. Madencilikte birinci önceliğimiz işçi sağlığı ve işçi güvenliğidir. Sizlerin öncelikle dikkat edeceğiniz en önemli husus budur. Bizim için yeraltında önce insandır. Hiçbir arkadaşımızın ayağına taş dahi değmesin isteriz. Yeraltında madencilikte hata olmaz. Yapacağımız en küçük hata bize büyük bedellere neden olur. Tarihimizde bu madenlerde 5 bini aşkın şehidimiz var.

Size bu kursta anlatılanları çok ciddiye alarak dinleyin ve hafızanıza kazıyın. Bizim yeraltındaki en büyük değerimiz insan. Yani öncelikle insan sağlığı gelir.

Sendikamıza üye oldunuz. Sendikamıza üye olduğunuz andan itibaren tüm sendikal haklardan yararlanmış oluyorsunuz.

İş yerleriniz deki en ufak sıkıntıyı, kafanıza takılan, aklınıza yatmayan sorunlarınızı amirlerinize, sendikacı arkadaşlara, bizlere bildirin. Bizler birlik içinde dayanışma içinde olduğumuz için güçlüyüz. Bu gücümüzü de kol kola, omuz omuza verdik öyle elde ettik.

En ufak bir sorununuz olduğunda, zaten bakın kurumumuzun yöneticileri de burada, temsilci, baş temsilci, şube yöneticileri ve Genel Merkez Yöneticileri olarak bizler de buradayız. Çözemediğiniz sorunlarınızı bu silsileyi uygulayarak çözmeye çalışın. Bizler yeraltında çalışan maden işçileri olarak zor şartlarda çalışıyoruz. Sendika olarak da gücümüzü yeraltında zor şartlarda çalışmanın getirdiği dayanışmadan kazanıyoruz. Bu çok önemli bir durum arkadaşlar. Birbirimize sahip çıkacağız, sendikamıza sahip çıkacağız. Zonguldak’ımıza sahip çıkacağız, kurumumuza sahip çıkacağız.

Tarihimizi, geçmişimizi biliyorsunuz.

Sizler sendikamızı daima takip edin. Sendikamız  İnternet Web sayfamız, Facebook sayfamız var. Gazetemiz var. Sosyal medyadan takip edebilirsiniz. Sendikanız ile işiniz ile ilgili en doğru bilgileri ancak bizlerden alabilirsiniz.

Sendika şubelerinizi muhakkak ziyaret edin. En ufak şeyde bile bilgi alın. En büyük cehalet bilgisizliktir. Ben tekrar hepinize başarılar diliyorum.”

Sendikamız  heyetinin ziyaretlerinde Sendikamız  Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Sendikamız Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve şube yönetim kurulu da katıldı.

 

AMASRA BELEDİYE BAŞKANI ÇAKIR’A

TEBRİK ZİYARETİ

Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Bartın Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır’ı makamında ziyaret ederek tebrik etti.

28 Haziran 2019 tarihinde yapılan ziyarette SendikamızGenel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Sendikamız Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, SendikamızMali Sekreteri Volkan Yıldız, Sendikamız Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve Şube Yönetim kurulu da katıldı.

Sendikamız Genel Başkanı Yeşil, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Amasra Belediye başkanlığına seçilmesinden dolayı Çakır’ı tebrik ederek “ başkanım sizi emeğin dostu olarak tanıyoruz zaten. Geçmişte bölgemizde yapılan pek çok madenci eyleminde hep yanımızda oldunuz. Bizlere destek verdiniz. Yeni görevinizde sizlere başarılar diliyor, ülkemizin en güzel tatil bölgelerimizden biri olan gözbebeğimiz bu ilçeye çok önemli hizmetler sunacağınızdan eminiz. Size kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Sendikamız Heyetinin ziyaretlerinden büyük memnunluk duyduğunu belirten Çakır, “Bizler her zaman emeğin ve emekçinin yanında olmaya devam edeceğimiz. Bizler hepimiz birer emekçiyiz zaten. Ve buralara seçilirken de daha iyi hizmet edebilmek idealleri ile seçildik. Yöremiz için, bölgemiz için, ülkemiz için hep birlikte mücadele etmek zorundayız” dedi.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 3.07.2019