SENDİKAMIZ, TBMM'DE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRDİ
Sendikamız, TBMM'de AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar'ı ziyaret etti.

SENDİKAMIZ YÖNETİMİ,
TBMM’DE BİR DİZİ ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

            Sendikamız Genel Merkez Yönetimi, Sendikaya bağlı MTA ve Amasra Şube başkanları ve yöneticileri, HATTAT (HEMA) Amasra İşletmesi’nde çalışan bir grup işçiyle birlikte 9 Şubat 2017 tarihinde Ankara’da, AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç ve AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ı TBMM’de ziyaret etti.

            Ziyaretlere Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreter Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, Sendikamız MTA Şube Başkanı Durmuş Kılıç, Sendikamız Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya, Şube Teşkilat Sekreteri Nazmi Sert ile Hattat (HEMA) A.Ş. Amasra İşletmesi’nde çalışan bir grup işçi katıldı.

            Sendikamız Heyeti ilk ziyaretini AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç’a yaptı. Ziyarette Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) işçi alımı ile TTK Amasra Müessesesi ve Hattat Enerji ve Madencilik A.Ş. Amasra İşletmesi’ndeki sorunlar ve 32 işçinin 8 ay ücretsiz izne çıkarılmak istenmesinin engellenmesi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

            Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci, Tunç’a bugüne kadar sağladığı katkı ve destekler nedeniyle teşekkür etti ve kendisine bir madenci heykeli takdim etti.

            Sendikamız Heyeti, AK Parti Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’u TBMM’deki makamında ziyaret etti. Ziyarette, Maden Tetkik Arama Kurumu’nun (MTA), TTK’nın ve Zonguldak’ın sorunları ve çözüm çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Sendikamız Heyeti, sorunların çözümü için AK Parti Grup Başkan Vekili Muş’tan destek ve katkı istedi.

                 Sendikamız  Genel Başkanı Ahmet Demirci, Muş’a maden işçileri adına bir madenci heykeli takdim etti.

            Sendikamız Heyeti, yine TBMM’de AK Parti Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar’ı ziyaret etti. Ziyarette Zonguldak ve TTK’nın sorunları ele alındı ve çözümler için yapılan çalışmalar hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 10.02.2017