HATTAT (HEMA) 3. DÖNEM TİS GÖRÜŞMELERİ
Sendikamız ile HATTAT Enerji ve Maden A.Ş. (HEMA) Amasra Kömür İşletmesi'nde çalışan yaklaşık 500 işçiyi kapsayan 3. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ilk oturumu 10 Mart 2017 tarihinde başladı.

HATTAT Enerji ve Maden A.Ş. 3. DÖNEM
TİS GÖRÜŞMELERİ BAŞLADI

Sendikamız ile HATTAT Enerji ve Maden A.Ş. (HEMA) Amasra Kömür İşletmesi’nde çalışan yaklaşık 500 işçiyi kapsayan 3. Dönem Toplu İş Sözleşme görüşmelerinin ilk oturumu 10 Mart 2017 tarihinde Sendikamız Genel Merkezi’nde yapılan toplantıyla başladı.

Sendikamız adına Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu’nun, HATTAT A.Ş. adına HATTAT Holding Yönetim Kurulu üyesi Halil Beyanal’ın başkanlık ettiği toplantıda Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, Sendikamız Amasra Şube Başkanı Ertan Kaya ve şube yönetim kurulu da hazır bulundu.

Toplantıda Sendikamız adına konuşan Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, “3. Dönem TİS sözleşmemizin çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum. Dileğimiz o dur ki her iki taraf olarak, taleplerimiz masada çözüme ulaşır. Birbirimizi kırmadan, dökmeden karşılıklı özveri ve anlayış içinde toplu sözleşmemizi bitiririz. Hepimizin amacı çalışanlarımızın alın terinin haklarının verilerek, mutlu, huzurlu bir çalışma ortamı ve aileleri ile yarınlarına güvenle bakan bir yaşam sağlamaktır” dedi.

HATTAT Enerji ve Maden A.Ş. adına konuşan Halil Beyanal; “Bizler de işveren olarak işçilerimiz adına sendikamız ile oturduğumuz bu 3. dönem TİS sözleşmemizi karşılıklı anlayış içinde masada imzalamak istiyoruz. Taslağı inceledik ve her ne kadar zorlu talepler olsa da, ben yine karşılıklı mutabakat içinde masada anlaşma sağlayacağımız inanıyorum” dedi.

TİS görüşmelerine;  Sendikamızdan Hukuk Danışmanı Avukat Murat Ergen, Teknik Müdür Nizamettin Tiryaki,  Av . Gökhan Köse, TİS Uzmanı Sait Cinbir katılırken, HATTAT Enerji ve Maden A.Ş. adına Hukuk Danışmanları Avukat Necdet Gürsel, Avukat Cahide Özlem Süzgün Beşler, Avukat Sedef Bayrak, HATTAT Amasra Kömür İşletmesi Müdürü Mustafa Özçelik, TİS Teknik elemanları Sever Bircan, Başar Özardıç katıldı.

HATTAT 3. DÖNEM TİS 65 MADDEDEN OLUŞUYOR

3. Dönem Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin ilk oturumunda toplam 65 maddeden oluşan sözleşmenin ilk 29 maddesi ele alındı. 22 madde kabul edildi.

TİS görüşmelerinin ikinci oturumu 27 Mart 2017 tarihinde yapılacak.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 15.03.2017