İŞSAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU񟭓
Maden Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “Uluslararası Maden İşletmelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu 2019” 3-4 Ekim 2019 tarihlerinde Adana'da gerçekleştirilecek.

ULUSLARARASI
MADEN İŞLETMELERİNDE
İŞSAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ SEMPOZYUMU’2019

Maden Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen “Uluslararası Maden İşletmelerinde İş Sağlığı ve Güvenliği Sempozyumu 2019” 3-4 Ekim 2019 tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecek.

Maden Mühendisleri Odası ile Sempozyum Başkanlığından yapılan açıklama şöyle;

 

“Madencilik sektörü, meslek hastalıkları ve iş kazalarına uğrama olasılığı yüksek ve çok tehlikeli çalışma ortamına sahip sektörlerin başında yer almaktadır. Bu nedenle, tehlikeleri kaynağında kontrol altına alarak ortaya çıkması muhtemel risklerin belirlenip değerlendirilmesi, tamamen ortadan kaldırılması ya da kabul edilebilir seviyelere indirilmesi için gerçekleştirilen sağlık ve güvenlik çalışmaları büyük öneme sahiptir.

Bu bağlamda, 2007 yılından 2015 yılına kadar aralıksız olarak iki yılda bir ulusal boyutta düzenlemiş olduğumuz “Maden İşletmelerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu”, ilk olarak 2017 yılında uluslararası boyutta düzenlenmiştir. Bu yıl bilim insanları, araştırmacılar, uygulayıcılar, kanun yapıcılar, ilgili kamu kurumları, sektörün önde gelen kuruluşları, bu alanda öğrenim gören öğrenciler ve meslektaşlarımızın katılımıyla yedinci kez “Uluslararası Maden İşletmelerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu’2019” düzenlenecektir.

TMMOB Maden Mühendisleri Odası Adana Şubesi ile Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü'nün birlikte düzenleyeceği “Uluslararası Maden İşletmelerinde İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Sempozyumu’2019" 03-04 Ekim 2019 tarihleri arasında Adana'da gerçekleştirilecektir.

Sempozyum süresince işçi sağlığı ve güvenliği ile ilgili sorunlar, çözüm önerileri, iş güvenliğinin sürdürülebilirliğinin bilimsel, teknik ve toplumsal yansımaları ele alınacaktır. Ayrıca, bilimsel ve teknik konuların tartışılmasının yanı sıra, sempozyumun temel amacı, sektörün değişik birimlerinden gelen delegeler arasında iş geliştirme ve girişim adına fırsatlar yaratmaktır.”

 

SEMPOZYUM HAKKINDA DETAYLI LİLGİ İÇİN TIKLAYINIZFacebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 8.07.2019