EGE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
Sendikamızın madencilik iş kolunda Ege Bölgesi'nde yürütülen örgütlenme çalışmaları devam ediyor.

SENDİKAMIZIN
EGE ÖRGÜTLENME ÇALIŞMALARI
DEVAM EDİYOR

Sendikamızın madencilik iş kolunda Ege Bölgesi’nde yürütülen örgütlenme çalışmaları devam ediyor.

Çalışmaları yerinde gözlemlemek amacıyla 26 Temmuz 2017 tarihinde Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, Sendikamız Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Sendikamız Kozlu Şube Başkanı Hüseyin Kolçak, Sendikamız Üzülmez Şube Başkanı Tayfun Demir, Sendikamız Merkez Servisleri Şube Başkanı Birol Kundakçıoğlu, TİS ve Araştırma Uzmanı Sait Cinbir, Sendikamız Hukuk Danışmanı Gökhan Köse Ege Bölgesi’ne gitti.

Ege Bölgesinde bir dizi ziyaretler gerçekleştiren Sendikamız heyeti ilk ziyareti Sendikamız Ege Temsilciliği’ne yaptı.

Ege Örgütlenme çalışmalarını yürüten Sendikamız Temsilcisi Yaşar Çama ve sendika üyesi işçiler tarafından karşılanan Sendikamız Heyeti, çalışmalar hakkında bilgi aldı ve işçilerin sorunlarını dinledi.

Sendikamız Heyeti, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu başkanlığında 27 Temmuz 2017 tarihinde Aydın Çine Başsavcısı Feyizahan Ceyhan’ı ve Çine Jandarma Bölük Komutanı Yzb. Soydan Ekim’i makamında ziyaret ederek madencinin elleri üstünde tuttuğu Taşkömürü Figürü hediye ettiler.

 

SENDİKAMIZ AYDIN VALİSİ YAVUZ SELİM KÖŞGER’İ ZİYARET ETTİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ege Bölgesi örgütlenme çalışmaları için Aydın’a giden Sendikamız Genel Başkanı Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ve Şube Başkanları ve Teknik Elemanlardan oluşan heyet,  27 Temmuz 2017 günü Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger’i makamında ziyaret etti.

Heyet Başkanı, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Vali Köşger’e Ege Bölgesinde yürütülen örgütlenme çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Mutlu, ziyaret anısına Vali Köşger’e Zonguldak’ı anlatan madencinin elleri üstünde tuttuğu Taşkömürü Figürü hediye ettiler.

GMİS’in ziyaretleri dolayısıyla teşekkür eden Köşger, sendikanın örgütlenme çalışmalarında başarılar diledi.

 

GREVDEKİ İZDENİZ İŞÇİLERİ İLE DAYANIŞMA

İzmir Büyük Şehir Belediyesi’ne bağlı İZDENİZ AŞ.’de çalışan işçileri grevin 16. günü olan 28 Temmuz 2017 günü ziyaret eden Sendikamız Heyeti, grevdeki işçilere haklı mücadelelerinde destek verdi.

GMİS Heyeti Başkanı Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, işçilere yaptığı konuşmada şunları söyledi.

“İnsanca çalışma ve insanca yaşam için grev hakkını kullanan kardeş sendikamız Denizciler Sendikası üyesi İZDENİZ işçisi kardeşlerimizi Genel Maden İşçileri Sendikası ve Zonguldaklı maden işçileri olarak sonuna kadar destekliyoruz. Umarım yetkililer en kısa zaman da işçi kardeşlerimizin bu hak arama mücadelesine gerekli duyarlılığı gösterirler ve kardeşlerimizin olurunu alacak bir çözüm bulurlar” dedi.

 

 

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 02.08.2017