BAŞKAN KANTARCI SENDİKAMIZI ZİYARET ETTİ
ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANI KANTARCI'DAN SENDİKAMIZA DESTEK ZİYARETİ KANTARCI; ZONGULDAK, BİR EMRİVAKİYLE KARŞI KARŞIYA. (GÖRÜNTÜLÜ)

ÇAYCUMA BELEDİYE BAŞKANI KANTARCI’DAN SENDİKAMIZA DESTEK ZİYARETİ

KANTARCI; ZONGULDAK, BİR EMRİVAKİYLE KARŞI KARŞIYA

 

 

         

         HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, beraberinde Sendikamız eski Genel Başkanı Ramis Muslu ve Çaycumalılar Derneği Başkanı Savaş Çiloğlu ile 27 Ekim 2017 tarihinde Sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Demirci’yle görüştü.

Ziyarette Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal da hazır bulundu.

Kantarcı şöyle konuştu; “Bugün Genel Maden İşçileri Sendikası’nı ziyaretine geldik. Zonguldak uzunca bir zamandan beri sıkıntılar yaşıyor. Bu sıkıntılar gelinen süreçte dayanılmaz bir hale dönüştü. 200 yıla yakın ülkeye can veren Zonguldak son yıllarda giderek hızlı bir kan kaybına uğradı.

Zarar etme gerekçesiyle koca dev bir kuruluş artık giderek sıradan bir kuruluşun çalıştırdığı işçi sayısına indi. Özellikle yer altında çok büyük işçi eksikliği olmasına rağmen işçi alınmamaya ısrar edilirken diğer yandan da kurumu parçalara bölünerek yok etme girişiminin hızlandırıldığını görüyoruz.

Bugünlerde de yine bir emri vaki ile karşı karşıya Zonguldak. Ancak böyle zamanlarda Zonguldak, normal zamanlardaki ayrışmasını bir tarafa koyup bir araya gelmeyi ve refleks göstermeyi her zaman becermiştir. Biz de bu doğrultuda Sayın Genel Başkanımız Ahmet beyin ve sendikacı arkadaşlarımızın yanında olduğumuzu göstermek için ziyarete geldik. Zonguldak’ın kendi haline bırakılmasına, küçültülüp parçalanmasına kimse razı olamaz. Bizim de Belediye Başkanı sıfatıyla buna razı olmamız söz konusu değil. Biz de Çaycuma halkı adına birlikte olduğumuzu göstermek için buradayız”.

Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek desteklerinden dolayı teşekkür etti.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 27.10.2017