MHP'DEN SENDİKAMIZA DESTEK ZİYARETİ
MHP İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNDEN SENDİKAMIZA DESTEK ZİYARETİ. AYAN; “TTK İLE ZONGULDAK ARASINDA KAN BAĞI VAR”. (GÖRÜNTÜLÜ)

MHP İL VE İLÇE YÖNETİMLERİNDEN SENDİKAMIZA DESTEK ZİYARETİ

AYAN; “TTK İLE ZONGULDAK ARASINDA

KAN BAĞI VAR”

 

         

         HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Zonguldak İl Başkanı Hamdi Ayan ile ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri 27 Ekim 2017 tarihinde Sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkan Ahmet Demirci ile görüştü.

Ziyarette Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal da hazır bulundu.

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan ziyarette şöyle konuştu; “Hükümetin çıkarmış olduğu bu torba yasa içerisinde Türkiye Taşkömürü Kurumu’nun sahalarının bölünerek bir özelleştirme yoluna gidildiği konusu Zonguldak’ın gündemine şiddetli bir şekilde düştü.

Milliyetçi Hareket Partisi olarak parti programımızda da yer alan bir ifademiz var. Kendi öz yeraltı kaynaklarımızı yerüstüne çıkarak ekonomiye kazandırmak ve istihdamı böyle sağlamak.

MHP’nin parti politikasında bu var zaten. Dolayısıyla bir refleks gösteriyoruz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu’yla bizim Zonguldak’ımızın bir kan bağı var.

Söz konusu TTK olduğu zaman bizim tüylerimiz diken diken oluyor.

TTK ve Zonguldak, bu nedenle çok hassas bir noktaya geldi.

Geçmişe dönük siyasi konuları, ezberleri bir kenara bırakmak lazım. Ortada bir realite var. Burada sendikanın almak istediği bir inisiyatif var.

Biz MHP olarak diyoruz ki Genel Maden İşçileri Sendikası bu süreci durdurması yolunda ne yapacaksa, nasıl bir eylem şekli düşünüyorsa Milliyetçi Hareket Partisi olarak yanındayız.

Bu noktada da siyasi bir rol kapmaya çalışmaksızın, elbette ki bütün yükü size bırakmıyoruz,   biz Zonguldak’ta yaşayanlar olarak ve siyasiler olarak da bu konuya sahip çıkmamız gereken bir dönemdeyiz.

Sendikamızın geçmişten gelen kültürünü bildiğimizden tecrübelerini de bildiğimizden Sendikamızın arkasında olacağımızı ifade ediyoruz.

Tabii yasa tasarısının komisyondan çıkmış olması büyük bir sıkıntı.  Özellikle burada Adalet ve Kalkınma Partisi Milletvekili ve teşkilatları olmak üzere bu süreçte inisiyatif alması gerekiyor. Onların bu konuda biraz geride olduğu görüyoruz. Sizin de bu konudaki hassasiyetlerinizi takip ediyoruz ama aklı selim hareket ederek, kimseyi dışlamadan herkesi tekrar sürecin içine çekerek bize göre torba yasa içerisinden 58. Maddeyi çıkartabiliriz diye düşünüyoruz.

Yapacağınız eylemlerde, çalışmalarda, yürüyüşlerde, gerekirse arkadaşlarımızın kendilerini ocağa kilitleyebileceğine kadar giden bir noktada bizim de oraya kendimizi kilitleyebileceğimizi siz ve Zonguldak kamuoyunun bilmesini istediğimiz için bu konuda yalnız olmadığınızı, yanınızda olduğumuzu ifade edebilmek için ilçe başkanlarımız ve yönetim kurulu üyelerimizle birlikte bugün yanınızdayız” dedi.

Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci ziyaretten memnuniyet duyduklarını belirterek desteklerinden dolayı MHP İl ve İlçe yönetimlerine teşekkür etti.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 27.10.2017