“2018 YILININ HUZUR VE BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUZ”
Sendikamız Yönetim Kurulu bir mesaj yayınlayarak, başta maden işçileri ve MTA işçileri olmak üzere tüm emekçilerin ve halkın yeni yılını kutladı.

SENDİKAMIZ YÖNETİM KURULU;

“2018 YILININ HUZUR VE
BARIŞ GETİRMESİNİ DİLİYORUZ”

Sendikamız Yönetim Kurulu bir mesaj yayınlayarak, başta maden işçileri ve MTA işçileri olmak üzere tüm emekçilerin ve halkın yeni yılını kutladı.

Mesaj şöyle “Sıkıntılı ve zor geçen bir yılı geride bırakıyoruz. Yeni yılın umutlarımızın gerçekleştiği bir yıl olması en büyük dileğimiz.

2017 yılını; enerji kaynaklarını paylaşmayı amaçlayan güç çatışmalarıyla, bölgemizdeki birçok ülkenin içine sürüklendiği savaş ve terörle, ekonomik kriz tehditleriyle tamamlıyoruz.

Özellikle Ortadoğu’daki çatışmalardan, terör ve şiddetten, açlıktan, yoksulluktan insanlığın kurtulması; barış ve hoşgörünün egemen olduğu, temel insan hak ve özgürlüklerinin sağlandığı bir dünya ortak özlemimizdir.

Bölge olarak 2017 yılı mücadele dolu bir yıl oldu.

Yaşananlardan dersler çıkararak, yeni umutlarla geleceğe bakmamız gerekiyor.

Genel Maden İşçileri Sendikası olarak Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ve Maden Tetkik Arama Kurumu’na (MTA) işçi alınması amacıyla sürdürdüğümüz çalışmaların 2018 yılında olumlu sonuçlanabilmesi için aralıksız çalışmaya devam ediyoruz.

Genel Maden İşçileri Sendikası, 2018 yılında da, bir yandan kamu ve özel sektördeki Maden işçilerinin, MTA işçilerinin ve kurumlarımızın geleceklerine daha da güvenle bakabilmeleri için çalışmalarını sürdürecek, öte yandan Zonguldak, bölgemiz ve ülkemiz halkının ve emekçilerinin hak ve çıkarlarının korunması, ekonomik ve sosyal refahları için verdiği mücadeleye devam edecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, TTK’da ve özel sektörde çalışan maden işçilerinin, MTA işçilerinin, emekçilerin ve tüm halkımızın Yeni Yılını kutluyor, barışın, huzurun ve hoşgörünün egemen olduğu bir Türkiye’de, savaşsız bir dünyada yaşamak umuduyla, 2018 yılının huzur, sağlık, mutluluk ve barış getirmesini diliyoruz”.

 

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 29.12.2017