ETİ BAKIR İŞÇİLERİNE DESTEK
Sendikamız Yönetim Kurulu, Eti Bakır A.Ş'nin Cerrattepe, Murgul ve Akarşen İşletmeleri'nde çalışan 870 işçinin ücretlerinin artırılması talebiyle başlatılan ve iş bırakma ile süren eylemlerine destek verdi.

SENDİKAMIZDAN ETİ BAKIR İŞÇİLERİNE DESTEK

 

Sendikamız Yönetim Kurulu, Cengiz Holding’e bağlı Eti Bakır A.Ş’nin Cerrattepe, Murgul ve Akarşen İşletmeleri’nde çalışan 870 işçinin ücretlerininartırılması talebiyle başlatılan ve iş bırakma ile süren eylemlerine destek verdi.

Sendikamız Yönetim Kurulu’nun açıklaması şöyle;
“Eti Bakır A.Ş.’de çalışan 870 işçinin talepleri insanca geçinmelerine yetecek bir ücret, ikramiye ve insanca çalışma koşullarıdır. İşçilerin bu talepleri kabul edilmemiştir.
 İşverenin son olarak iş akitlerini feshettiğini ve işyerlerini kapattığını söyleyerek haklı talepleri nedeniyle eylem yapan tüm işçileri bir kez daha mağdur etmiştir.

Eti Bakır A.Ş. işçileri, tüm gelişmelere rağmen taleplerinin haklı ve meşru olduğunu bilerek birlik-beraberlik ve dayanışma içinde mücadelelerini sürdürmektedirler.

Eti Bakır A.Ş, işçi temsilcileriyle bir araya gelerek uzlaşma yoluyla işçilerin haklı taleplerini yerine getirmeli ve bakır işletmeleri, sağlıklı çalışma ve ücret koşullarında ülkemiz ekonomisine katkı sağlamaya devam etmelidir.

Genel Maden İşçileri Sendikası olarak işçi kardeşlerimizin bu haklı ve meşru mücadelelerinde yanlarındayız ve onlarla dayanışma içindeyiz”.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 16.01.2018