MADEN İŞÇİSİNİN KALBİ AFRİN'DE ATIYOR
Karadon'da Madenciler, TSK'nın Zeytindalı Operasyonu'na destek vermek için 16 Şubat 2018 tarihinde Yenikuyu başında Kur'an okutup kurban kesti. Kozlu ve Armutçuk'ta Mehmetçik için dualar edildi.

MADEN İŞÇİSİNİN KALBİ AFRİN’DE ATIYOR

 

 

   GÖRÜNTÜYÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

   

 

 

 

Madenciler, TSK’nın Zeytindalı Operasyonu’na destek vermek için 16 Şubat 2018 tarihinde Yenikuyu başında Kur’an okutup kurban kesti. Kesilen kurban ihtiyacı olan ailelere verilecek.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon Müessese Müdürlüğü’ne bağlı maden ocağında çalışan maden işçileri, TSK’nın Zeytindalı Operasyonu’na destek verdi. Sabah 07.00’de maden ocağı önünde program düzenleyen maden işçileri, Mehmetçikler için Kur’an okuttu.

Programa Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci, TTK Karadon Müessese Müdürü Fazlı Uncu, Sendikamız Genel Mali Sekreteri Adnan Tıska, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal, Sendikamız Karadon Şube Başkanı ve yöneticileri, kurum idari amirleri ve madenciler katıldı.

Kur’an okunmasının ardından kurban kesildi. Kesilen kurban ihtiyacı olan ailelere verilecek.

Madencinin her zaman askerin yanında olduğunu anlatan Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci, “Gönlümüz kalbimizle Afrin’deki Mehmetçiğimizin yanındayız. Kardeşlerimiz bugün kurban kesiyor. Mehmetçiğimize de Allah orada yardımcı olsun.

Madenci kardeşlerimizle beraber bizim kalbimiz Afrin’de. Her zaman onların yanındayız. Onlarla beraber olduğumuzu buradan tüm dünyaya duyurmak istiyoruz” dedi.

MADENCİLER KOZLU’DA AFRİN ŞEHİTLERİ İÇİN KUR’AN OKUTTU

Madenciler, Zeytin Dalı Harekatı’nda şehit düşen askerlerimiz için TTK Kozlu Müessesesi’nde Kur’anı Kerim okuttu.

Kozlu Madenciler Derneği tarafından düzenlenen programa Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreteri Satılmış Uludağ, Sendikamız Kozlu Şube Başkan ve Yöneticileri ile sabah vardiyasında ocaktan çıkan ve ocağa girecek olan maden işçileri katıldı.

MADENCİLER ARMUTÇUK’TA MEHMETÇİK İÇİN KUR’AN OKUTTU

TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ne bağlı maden ocağında çalışan işçiler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'na destek amacıyla dua etti.

TTK Armutçuk Müessese Müdürlüğü'nde 20 Şubat 2018 tarihinde 08.00-16.00 vardiyasında çalışacak madenciler, kurum ve Sendikamız tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında temsilcilik girişinde toplandı.

Burada Kur'an-ı Kerim okutulmasının ardından işçiler Mehmetçik için dua etti.

Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu burada yaptığı konuşmada, güvenlik güçlerinin terörün kökünü kazımak için başlattığı harekata maden işçilerinin de büyük destek verdiğini söyledi.

Ülkenin bekası ve güvenliği için mücadele veren güvenlik güçlerine başarı dileyen Mutlu, "Allah ordumuzu ve devletimizi muvaffak eylesin. Rabbim, bizleri bölmek parçalamak isteyen şer güçlere fırsat vermesin. Orada hayatını kaybeden tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, yaralı gazilerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 16.02.2018