MADENLER İLKOKULU AÇILDI-SOMA MADEN ŞEHİTLİĞİ ZİYARET EDİLDİ
TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU VE BAKANLAR, SOMA'DA TÜRK-İŞ MADENCİLER İLKOKULU'NUN AÇILIŞINI YAPTI. BAŞKANLAR KURULU VE BAKANLAR SOMA ŞEHİTLİĞİ'Nİ ZİYARET ETTİ

TÜRK-İŞ BAŞKANLAR KURULU VE BAKANLAR,
MADENCİLER İLKOKULU’NUN AÇILIŞINI YAPTI

TÜRK-İŞ Genel Başkan Ergün Atalay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, 27 Şubat 2018 tarihinde TÜRK-İŞ tarafından 301 Şehit Madenci anısına Soma’da yaptırılan TÜRK-İŞ Madenciler İlkokulu’nun açılışını gerçekleştirdi.

Aralarında Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin de bulunduğu TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu Üyeleri ile Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Manisa’nın Soma ilçesindeki Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu tarafından yaptırılan TÜRK-İŞ Madenciler İlkokulu’nun açılışına katıldı.

301 madencinin hayatını kaybettiği Soma’da okul açılışına katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bu okuldan Soma’nın yarınını iyi edecek evlatlarımız yetişecek” derken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya da “Nasıl ki bu vatan toprakları bize emanetse, şehitlerimizin aileleri de bizlere emanet, her zaman yanlarındayız” dedi. 
TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay da bir sendikacı olarak en keyifli günü geçirdiklerini belirterek, Türkiye’nin çeşitli illerinde okullar yaptıklarını ve bunlardan birinin de Soma’da olduğunu ifade etti.
Soma'nın Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Türk-İş Madenciler İlkokulu'nun çevre düzenlemesini Soma Belediyesi karşılarken, okul 3 katlı ve 400 öğrenci kapasiteli olarak hizmete girdi.

 

SOMA MADEN ŞEHİTLİĞİNİ ZİYARET ETTİLER

TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile birlikte Soma Maden Şehitliğini ziyaret etti.

Aralarında Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci’nin de bulunduğu TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu üyeleri ve maden şehidi yakınlarının da eşlik ettiği ziyarette, Genel Başkan Ergün Atalay, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, tek tek bütün mezarlıklara karanfil bıraktı.

Maden Şehitliği Anıtı önünde saygı duruşunda da bulunan heyet, ardından maden şehitleri için Kur’an-ı Kerim dinleyerek dua etti.

 

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 01.03.2018