DENİZER, MEZARI BAŞINDA ANILDI
ŞEMSİ DENİZER, MEZARI BAŞINDA ANILDI YEŞİL; ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMA MÜCADELESİNDE YOLUMUZU AYDINLATIYOR (GÖRÜNTÜLÜ)

ŞEMSİ DENİZER, MEZARI BAŞINDA ANILDI

YEŞİL; ÜLKEMİZİN GELECEĞİNE SAHİP ÇIKMA MÜCADELESİNDE

YOLUMUZU AYDINLATIYOR

 

 Haberin görüntüsünü izlemek için TIKLAYINIZ

 

 

 

Türk-İş Genel Sekreteri ve Sendikamız Genel Başkanı iken 6 Ağustos 1999 tarihinde evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda katledilen işçi lideri Şemsi Denizer, ölümünün 20. Yıldönümünde mezarı başında anıldı.

Denizer, dünya emek cephesinde ve siyasal yaşamda,1990 Madenci Grevi, 4-8 Ocak 1991 Denizer için Zonguldak’ın Çaycuma ilçesine bağlı Serdaroğlu Köyü’nde bulunan kabri başında düzenlenen anma törenine Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Sekreter Hüseyin Kolçak, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilat ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Sendikamıza bağlı Karadon, Üzülmez, Kozlu, Armutçuk, Merkez, Amasra, MTA şubelerinin başkanları ve yöneticileri, Karapınar Belediye Başkanı Necdet Dernek, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Şeref Köktürk, Çayder Başkanı Ramazan Taşdemir ve yönetimi, Sendikamız eski Genel Başkanlarından Ramazan Denizer, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, il genel meclis üyeleri, maden işçileri, emekli madenciler ile Denizer’in dost ve akrabaları katıldı.

Anma töreninde Kur-an ve duaların okunmasının ardından Denizer’in kabrine kırmızı karanfiller bırakıldı.

Denizer’in mezarı başında bir konuşma yapan Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil şunları söyledi;

“Genel Maden İşçileri Sendikamızın Genel Başkanı ve  TÜRK-İŞ’in Genel Sekreterliği görevini yaparken bundan tam 20 yıl önce 6 Ağustos 1999 tarihinde katledilen Önderimiz, Ağabeyimiz Şemsi Denizer’i sevgi, saygı ve rahmetle anıyoruz.

48 yaşında, hayatının en verimli zamanında aramızdan ayrılan Şemsi Denizer, 1989 yılında Sendikamız Genel Başkanlığına, 1992 yılında TÜRK-İŞ Genel Sekreterliğine seçilmişti.

1980 Askeri Darbesiyle ve 1982 Anayasasıyla hak kaybına uğrayan işçilerin ve emekçilerin haklarını yeniden kazanma mücadelesinin önderi olan Denizer, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada sendikal mücadelede saygıyla ve sevgiyle anılmaktadır.

Ülkemizde ve dünyada, sendikaların hak ve demokrasi mücadelesi tarihinde yer alan 1990 Madenci Grevimizi, 1991 Zonguldak-Ankara Yürüyüşümüzü ve 1994 kitlesel eylemlerimizi büyük bir disiplin ve kararlılıkla başarıya ulaştıran Rahmetli Genel Başkanımız Denizer’i, Sendikamızın Genel Merkez ve Şubeler Yöneticilerini, sevgi ve saygıyla anıyoruz.

1990’lı yıllarda ülkemizdeki özelleştirme saldırılarına karşı tüm emek örgütlerinin oluşturduğu Emek Platformu’nda TÜRK-İŞ adına aktif olarak görev alan Şemsi Denizer, Zonguldak maden işçilerinin ve bölge halkının hak ve demokrasi mücadelesindeki deneyimlerini ülke geneline taşıdı.

İşçilerin, emekçilerin haklarını, ülkemizin zenginliklerini koruma ve geliştirme mücadelesinin en zorlu döneminde hayatını kaybeden Rahmetli Genel Başkanımız Şemsi Denizer sadece bizlerin değil, tüm emekçilerin mücadelesinde yaşamaya devam ediyor.

20 yıl sonra, Genel Başkanımız, Önderimiz Şemsi Denizer’i sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anarken; işimize, aşımıza, bölgemizin ve ülkemizin geleceğine sahip çıkma mücadelesinde yolumuzu aydınlattığı için çok teşekkür ediyoruz.

Bizlere emanet edilen bu mücadeleye her şart altında sahip çıkacağımıza; başta madenci kardeşlerimiz olmak üzere, bölge halkımızla birlikte bu mücadeleyi sürdüreceğimize ve seni unutmayacağımıza söz veriyoruz.”

 

 

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 7.08.2019