MADENCİ KOROSUNDAN MUHTEŞEM KONSER
Madencilerden oluşan ve Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan madenci korosu, verdiği muhteşem konserle unutulmaz bir gece yaşattı. (GÖRÜNTÜLÜ) - (TV HABERLERİ)

Türkiye'nin ilk madenci korosundan
muhteşem konser

 

 

 

 

   HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

TV HABERLERİNİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

Zonguldak'ta madencilerden oluşan ve Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan madenci korosu, verdiği muhteşem konserle unutulmaz bir gece yaşattı.

Madenci korosu, yaklaşık 6 aylık çalışmanın ardından unutulmaz bir konser verdi. Yeraltında mesaisini sürdüren işçiler, diğer taraftan mesai dışında bir araya gelerek konsere hazırlandı.

Mustafa Kömürcü'nün şefliğini yaptığı koro, 4 Aralık Dünya Madenciler Günü'nde Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Sezai Karakoç Kültür Merkezi'nde sahne aldı. 800 kişilik salon hınca hınç dolarken, davetliler şarkılara alkışlarla halaylarla eşlik etti. İki mühendisin yer aldığı koronun tamamı ise yeraltında çalışan maden işçilerinden oluşuyor.

Yer altında çalışırken söyledikleri türküleri sahnede seslendiren maden işçilerinin sahneye kömür yüklü vagonu taşıyarak gelmeleri de izleyenleri adeta duygulandırdı.

Koro, yaklaşık iki saat boyunca davetlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Geceye Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş, Zonguldak BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çufalı, Sendikamız Genel Başkanı Ahmet Demirci ile Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Kahraman Kabasakal ve davetliler katıldı.

Protokol üyeleri ile Sendikamız genel Başkanı Ahmet Demirci tarafından, Madenciler Korosu üyelerine başarı belgesi takdim edildi.

 

 

 

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 5.12.2018