Madenci'den Mehmetçiğe dua
Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında çalışan işçiler, yeraltında başlayacakları mesai öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri'nce başlatılan Barış Pınarı Herekatı'nda görevli askerler için dua etti, kurban kesti.

Madenci'den Mehmetçiğe dua

 

Türkiye Taşkömürü Kurumu’na (TTK) ait maden ocağında çalışan işçiler, yeraltında başlayacakları mesai öncesi Türk Silahlı Kuvvetleri'nce başlatılan Barış Pınarı Herekatı’nda görevli askerler için dua etti, kurban kesti.

TTK Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde 11 Ekim 2019 tarihinde 08.00-16.00 vardiyasında çalışan maden işçileri, yeraltına inmeden önce baret, kazma ve kürekleriyle Barış Pınarı Harekatı’nda görevli askerler için Kuran-ı Kerim okuttu, kurban kesti. Programa maden işçilerinin yanı sıra TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız ile kurum yöneticileri katıldı.

Okunan Kuran-ı Kerim'in ardından işçiler, Barış Pınarı Harekatı’nda görev alan Mehmetçik için hep birlikte dua etti.

‘MADENCİ ASKERİNİN YANINDADIR’
Sendikamız Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, madenciler olarak Mehmetçiğin yanında olduklarını ifade ederek, “Arkadaşlarımız, Suriye'de vatan topraklarının istikbali ve ülkemizin geleceği için vatan hainlerini temizleme operasyonunda başarıya ulaşması, Mehmetçik'in ayağına taş değmemesi için dua programı düzenlediler. Madencilerimize teşekkür ediyoruz. Bizler de askerimiz için buradan dua ediyoruz. Rabbim inşallah Türk ordusunu muzaffer eyler. Ülkemizi bölmek isteyen, içerideki hainlerle işbirliği yapan tüm insanlık ve İslam düşmanlarına karşı Allah ordumuzu muzaffer eylesin" dedi

 İşçiler, okunan duaların ardından yerin metrelerce altına inerek mesailerine başladı.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 14.10.2019