KOLÇAK, SOMALI MADENCİLERİ ZİYARET ETTİ
Sendikamız Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak,Ankara yürüyüşlerinin durdurulduğu noktada kendileriyle birlikte yaklaşık 2400 arkadaşının hakları için mücadele eden Soma maden işçilerini ziyaret etti.

KOLÇAK, SOMALI MADENCİLERİ

ZİYARET ETTİ

 

Sendikamız Genel Sekreteri Hüseyin Kolçak, 13 Ekim 2019 tarihinde, 4 Ekim tarihinden bu yana Manisa'nın Kırkağaç ilçesinde Ankara yürüyüşlerinin durdurulduğu noktada kendileriyle birlikte yaklaşık 2400 arkadaşının hakları için mücadele eden Soma maden işçilerini ziyaret etti.
Kolçak, “Ziyaretimizde GMİS Yönetim Kurulu, teşkilâtı ve tüm Zonguldak madencilerinin selamlarını ilettik. Eylemin süreci ile ilgili bilgi alışverişinde bulunduğumuzda yapılan haklı mücadelelerinin Ankara'da ilgili makamlarca dikkate alındığını ve 15 Ekim akşamına kadar müjdeli bir haber beklediklerini söylediler. Bu yüzden de eylemlerini yerlerini hiç terketmeden kontrollü bir şekilde sürdürdüklerine şahitlik ettik.

Buradan bir kez daha sesleniyoruz, yıllarca yerin altında alınteri dökerek ülkenin kalkınmasına katkı sağlamaya çalışırken işsiz kalan bu insanlar sadece hakları olan kıdem tazminatlarını istiyorlar” dedi.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 14.10.2019