MADENCİ'DEN, KAZASIZ-BELASIZ ÇALIŞMA DİLEĞİ
Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü'nde maden işçileri, geleneksel hale getirdikleri kazasız-belasız çalışma dileği ile dualar etti, kurban kesti. (GÖRÜNTÜLÜ)

MADENCİ’DEN, KAZASIZ-BELASIZ ÇALIŞMA DİLEĞİ

 

 

  HABERİN GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

            Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Üzülmez Müessese Müdürlüğü’nde maden işçileri, geleneksel hale getirdikleri kazasız-belasız çalışma dileği ve 2. Ocak yeni açılan yarı mekanize panoda üretime başlanması nedeniyle 1 Kasım 2019 tarihinde sabah vardiyasında Kur’anı Kerim okuttu, dualar etti ve kurban kesti.

            Törende Barış Pınarı Harekatı’nda görevli askerlerimiz için ve maden şehitlerimiz için de dualar edildi

            Törene TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu, TTK Genel Müdür Yardımcısı İsmail Güner, Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, TTK Üzülmez Müessesesi Asma İşletmesi Müdürü Müjdat Birol, Müessese ve İşletme Yöneticileri, Sendikamıza bağlı şubelerin başkan ve yöneticileri ile maden işçileri katıldı.

            Kur’anı Kerim okunması, duaların edilmesi ve kurban kesiminin ardından madenciler, yerin metrelerce altına inerek mesailerine başladı.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 1.11.2019