İSVEÇ IF METALL SENDİKASI'NDAN ZİYARET
İsveç Metal ve Maden İşçileri Sendikası (IF Metall) Heyeti, bir dizi temaslarda bulunmak üzere geldiği Türkiye'de ilk olarak Sendikamızı ziyaret etti.

İSVEÇ IF METALL SENDİKASI’NDAN

SENDİKAMIZA ZİYARET

          İsveç Metal ve Maden İşçileri Sendikası (IF Metall) Heyeti, bir dizi temaslarda bulunmak üzere 10 Aralık 2019 tarihinde Türkiye’ye geldi.

          IF Metall Heyeti, ilk olarak Sendikamızı ziyaret ederek Genel Başkan Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreter Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir ile görüştü.

          İsveç Heyeti’nde IF Metall Sendikası Örgütlenme Dairesi Sorumlusu Glenn Abrahamsson, IF Metall Sendikası Lidköping Bölge Yöneticisi Robert Bengtsson, IF Metall Sendikası Boliden Madencilik İşyeri Sendikası Temsilcisi Roland Antonsson, Olof Palme Uluslararası Merkezi Sorumluları Roshan Rydell ve Levend Bicaku bulundu.

          IF Metall ve Sendikamız, aynı zamanda IndustriALL Global UNION (Küresel Sendika) üyesi.

IF Metall, İsveç’in en büyük işçi sendikalarından biri. İsveç’in şu anki Başbakanı Stefan Löfven de IF Metall’in eski Başkanı.

Ziyaretin ardından heyetler arası görüşmelere geçildi.

IF Metall Sendikası Örgütlenme Dairesi Sorumlusu Glenn Abrahamsson;

“Öncelikle bizi kabul ettiğiniz ve zaman ayırdığınız için teşekkürler.

IF Metall sendikamızda İsveç’te örgütlü işçi sayımız 300 bin. İsveç’e yayılmış durumda olan 35 şubemiz var. IF Metall Sendikası bünyesinde uluslararası projelerden de sorumlu olan kişi benim. 7 adet çok taraflı, iki taraflı da 1 adet uluslararası projemiz var” dedi.

          Görüşmelerde; IF Metall Heyeti, Sendikamız Yönetim Kurulu ile Sendikamız Teknik Personeli, özellikle madenlerde örgütlenme ve sendikal eğitim alanlarında uluslararası işbirliği olanaklarını değerlendirdi.

 

 Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 10.12.2019