TABAN EĞİTİM SEMİNERLERİ BAŞLADI
Sendikamıza bağlı Karadon, Armutçuk, Kozlu, Üzülmez, Amasra, Merkez, MTA Şubelerinin taban eğitim seminerlerinin ilki, 27-28-29 Aralık 2019 tarihlerinde Karadon Şube Gelik İşletmesi Taban Eğitim Semineri yapıldı. (GÖRÜNTÜLÜ)

SENDİKAMIZ TABAN EĞİTİM SEMİNERLERİNİN

İLKİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

   HABERİN GÖRÜNTÜSÜNÜ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

Sendikamıza bağlı Karadon, Armutçuk, Kozlu, Üzülmez, Amasra, Merkez, MTA Şubelerinin taban eğitim seminerlerinin ilki, 27-28-29 Aralık 2019 tarihlerinde Karadon Şube Gelik İşletmesi Taban Eğitim Semineri Kızılcahamam’da yapıldı.

Seminere Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil, Genel Başkan Yardımcısı İsa Mutlu, Genel Mali Sekreteri Volkan Yıldız, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir, Sendikamız Karadon Şube Başkanı Kemalettin Karataş, Şube Sekreteri Korhan Boz, Şube Mali Sekreteri Bülent Kılıç, Şube Teşkilat Sekreteri Tevfik İncebacak ile Karadon Gelik İşletmesi’nde çalışan Sendikamız üyesi 120 madenci katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından seminerin sunuş konuşmasını Sendikamız Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Tayfun Demir yaptı.

DEMİR; AMACIMIZ MÜCADELEMİZE GÜÇ KATMAKTIR

Demir; “8 hafta olarak planladığımız eğitim seminerlerimizden ilkini bugün gerçekleştiriyoruz.

Türkiye Taşkömürü Kurumu Gelik İşletmesi’nde çalışan siz değerli arkadaşlarımızla bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada 120 arkadaşımız var. Bu dönem yaklaşık 1000 arkadaşımız seminerlerimize katılacak.

İnşallah yeni eğitim programlarıyla daha çok arkadaşımızı bu çalışmalara dahil edeceğiz.

Amacımız; birliğimizi, beraberliğimizi geliştirmek, mücadelemize güç katmaktır.

İşimize, aşımıza, geleceğimize sahip çıkmak için her zaman dayanışma içinde olacağız” dedi.

Seminerin açılış konuşmasını Sendikamız Genel Başkanı Hakan Yeşil yaptı.

YEŞİL; İŞİMİZE, AŞIMIZA SAHİP ÇIKACAK, VERİMLİ ÇALIŞACAK VE DAHA ÇOK ÜRETECEĞİZ

8 hafta sürecek eğitim programlarının ilkini gerçekleştirdiklerini belirten Yeşil; “Amacımız; işimize, aşımıza, geleceğimize, ülkemize ve milletimize sahip çıkmak; işyerimizde ve ülkemizde insanca çalışıp, insanca yaşayacağımız koşulları yaratma mücadelemize güç katmaktır. Burada hem bilgilerimizi artıracak, hem birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı geliştireceğiz.

Dünyanın en zor işini yapan madenciler olarak dinlenecek ve stresimizi atmaya çalışacağız” dedi.

GMİS ÜYESİ OLMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

Yeşil şunları söyledi; “Hepimiz Genel Maden İşçileri Sendikası’nın üyesi olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Ama bir yandan da tarihimizin bize yüklediği sorumluluklar var.

Atalarımızın 170 yıldır kömür ürettiği Maden Havzamızda en az 100 yıl daha üretebileceğimiz taşkömürü var. Bu kömüre ülkemiz sanayisinin de ihtiyacı var.

Demir-çelik sektörünün vazgeçilmez girdisi olan taşkömürünün ülkemiz ve milletimiz adına üretilmesi gerekiyor. Üretmezsek ve ithalat yaparsak döviz yokluğuyla ekonomik krizler geliyor. Eğer madenciler ve bölge halkı olarak bizim sesimiz daha fazla çıkarsa, o zaman daha çok üretmek için Kuruma işçi alınıyor.

İşin özü budur.

İşimize, aşımıza sahip çıkacağız, verimli çalışacağız, daha çok üretecek, kurum zararını azaltacağız.

İşimize sahip çıkabilmek için de atalarımızın yaptığı gibi, Sendikamız öncülüğünde, birlik ve beraberlik içinde bölge halkımızla bütünleşerek mücadele vereceğiz.

Sendikanın gücü, üyeleriyle bütünleşmekten ve birlikte hareket edebilmekten doğar.

Bu birlik; ailelerimiz, dostlarımız ve emeklilerimizle hareket edebileceğimiz noktaya gelirse daha da güçlü oluruz. Onun için, her birimiz hayatın her alanında bu gerçekleri anlatabilecek donanıma sahip olmalıyız”.

Seminerde Sendikamızın tarihini ve son dönem çalışmalarını içeren belgesel film gösterimi yapıldı.

Üsküdar Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Fikret Sazak, “Sendikacılık tarihi ve genel kavramlar”, “Çalışma hayatının temel sorunları” konularında seminer verdi.

Seminer sonunda değerlendirme toplantısı yapıldı ve sertifika dağıtım töreni düzenlendi.Facebook'ta PaylaşHaber Eklenme Tarihi : 30.12.2019